Stadstuin Utrecht
Kleine stadstuin met buitenkeuken en pizzaoven – Utrecht
Een jong gezin uit Utrecht wil graag een tuin met mediterraanse sferen, dat hun doet denken aan een avondje in Italie. Ze eten graag met vrienden buiten en willen wat speelruimte voor hun kindje. Er was ook een wens om ergens nog een pizzaoventje kwijt te kunnen.

Voor deze kleine stadstuin in Utrecht koos ik voor een slimme maatwerkoplossing: een bank die naadloos overloopt in een buitenkeuken met pizzaoven. Maatwerk is in een kleine tuin vaak de beste keuze — je benut elke vierkante meter optimaal zonder in te leveren op comfort of gezelligheid.
Het resultaat? Een tuin waar je met een groot gezelschap kunt tafelen, samen kunt loungen en pizza’s bakken — allemaal in de zon. Een apart zithoekje in de schaduw, vlakbij de zandbak, zorgt voor een rustig plekje voor een wijntje of kopje thee.
Voor de bestrating combineerde ik geoceramische tegels van MBI met kandla-steentjes. De keramische tegels zijn onderhoudsarm en duurzaam; de kandla’s geven sfeer en versterken samen met de mediterrane beplanting het zuiderse karakter van de tuin.
Omdat ik in een stadstuin altijd de hoogte in wil met groen, koos ik voor een slanke zuilboom die weinig ruimte inneemt maar wel verticale structuur geeft. Aangevuld met klimplanten aan staalkabels groeit de tuin als het ware omhoog — perfect voor een kleine stedelijke buitenruimte.



Herken je dit? Een kleine tuin maar toch grote wensen? Ik denk graag met je mee. Plan een vrijblijvend kennismakingsgesprek en ontdek wat er mogelijk is in jouw tuin.